O firmie

"Rzemiosło podniesione do rangi sztuki"

Tak się czasem zdarza, że kilku zapaleńców z poparciem innych jest w stanie tego dokonać.

ENERGOREMONT Sp. z o.o. to stuosobowa firma inżynierska z 27 letnim doświadczeniem specjalizująca się w wytwarzaniu, modernizacjach i remontach płaszczowo-rurowych wymienników ciepła stosowanych powszechnie w energetyce zawodowej, przemyśle papierniczym i chemicznym oraz w cukrownictwie.

Wszelkiego rodzaju chłodnice, kondensatory turbin, podgrzewacze, wyparki, aparaty chemiczne, aparaty utylizacyjne oraz inne urządzenia wymiennikowe mogą być bezawaryjne, o ile są prawidłowo zaprojektowane i zmontowane - i tutaj mamy pole do popisu dla specjalistów z firmy ENERGOREMONT Sp. z o.o.

Najistotniejszym elementem montażowym wymiennika jest połączenie rury z dnem sitowym.

W podejściu i w technologii firmy ENERGOREMONT Sp. z o.o. rura jest łatwo wymiennym elementem urządzenia - sprowadzonym praktycznie do funkcji materiału eksploatacyjnego. Czynności związane z wymianą dowolnej uszkodzonej rury są wykonywane sprawnie i bez niebezpieczeństwa uszkodzenia dna sitowego, czy innych elementów konstrukcji. Dodatkowym wyróżnikiem naszej technologii jest duże tempo prac (wysoka mechanizacja i automatyzacja), dzięki czemu wystarczy bardzo krótki czas postoju urządzenia do przywrócenia mu pierwotnych walorów.

Osobnym zagadnieniem są wyzwania techniczne związane z montażem rur w wymiennikach na najwyższe parametry pracy, gdzie grubość dna sitowego dochodzi do 500 mm. Absolutną szczelność połączenia rury z dnem sitowym w takim wymienniku można uzyskać stosując opatentowaną przez firmę ENERGOREMONT Sp. z o.o. technologię i oprzyrządowania do hydraulicznego roztłaczania rury w otworze na całej grubości dna sitowego. Uzyskuje się zaciśnięcie rury w otworze przy jedynie minimalnym (ok. 3-5%) zgniocie powierzchni wewnętrznej rury.

Innym wyzwaniem są montaże nowych skraplaczy turbin, gdzie cienkościenną rurę nierdzewną (o grubości ścianki 0,3-0,5mm) należy precyzyjnie zacisnąć w relatywnie wiotkim, nierdzewnym dnie sitowym. Konstrukcja tych bardzo wydajnych skraplaczy jest kompromisem pomiędzy sprawnością, kosztami inwestycyjnymi i techniką. Tutaj stare kanony połączeń stosowane od blisko 200 lat nie wchodzą w rachubę a jedynie stosowane przez ENERGOREMONT Sp. z o.o. rozwalcarki proste z integralnym zespołem posuwu umożliwiają uzyskanie precyzyjnych połączeń rozwalcowanych z zachowaniem powtarzalności ± 1% stopnia rozwalcowania.

Firma od początku istnienia zajmuje się zagadnieniami technicznymi, zarabiając na świadczeniu usług remontowych z zastosowaniem swoich innowacyjnych rozwiązań. W strukturze zatrudniania istotny udział ma kadra inżynierska, która decyduje o kierunku dalszego rozwoju firmy. Dzięki współpracy naszej kadry z wyższymi uczelniami technicznymi i renomowanymi biurami projektowymi, udanie wytwarzamy nowe, wydajne płaszczowo-rurowe wymienniki ciepła, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz dbałości o środowisko naturalne i bezpieczeństwo ludzi. Ciągle inwestujemy w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do wytwarzania elementów wymiennikowych.

Kazimierz Ruszniak
Prezes Zarządu ENERGOREMONT Sp. z o.o.